Szkoła rysunku, kurs rysunku - Bochnia

Szkoła rysunku, kurs rysunku - Bochnia

Zamknij menu

Wystawa Broken Theories Studio 2

Studio 2 / Beata Kotnowska, Darek Vasina
Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017 Kierunki Napięć | wystawa „BROKEN THEORIES”

22 kwietnia, godzina 18 – otwarcie wystawy
od godziny 18 do 19 – koncert Bartosz Zaskórski/Mchy i Porosty

23 kwietnia, godzina 12.00 – 18.00

Nasza współpraca jako Studio 2 opiera się na chęci do działania, które przynosi przyjemność, w które możemy się całkowicie zaangażować, a także które możemy porzucić, gdy ta przyjemność się wyczerpie – do działania niewymuszonego i swobodnego.

Wobec tematu przewodniego tegorocznej edycji Cracow Gallery Weekend KRAKERS, zdecydowaliśmy się stworzyć wystawę nawiązującą do praktyki właściwej ruchom awangardowym – do teoretyzowania sztuki.

„Broken Theories” to zabawa językiem charakterystycznym dla sformułowań teoretycznych. Pokazywane prace są wizualnym zapisem fikcyjnych oraz żartobliwych twierdzeń.

Stan poważnej zabawy

Rozpoczynając swój wykład na konferencji TED, Paula Scher – ikona projektowania graficznego – określa własną pracę twórczą poprzez przytoczenie definicji pojęcia „gra”.

Gra to: po pierwsze – forma dziecięcej aktywności, po drugie – hazard.

Dziecięca zabawa i hazard – bardzo nam się podoba taka definicja twórczości.

Następnie, Scher przeciwstawia dwa wyrażenia – powagę i patetyzm.

Wyrażenia, które stale są ze sobą mylone, szczególnie w obszarze sztuki.

Awangarda dzisiejszych czasów, według nas, skazana jest na patetyzm.

To, co nas zajmuje, to poważna zabawa – a gdyby nazwać ją przy użyciu słowa „awangarda” – to „awangarda własna”. Odkrywanie czegoś dla siebie z pełnym zaangażowaniem, w sposób niewymuszony i swobodny.

Wystawa „Broken Theories” to nasza apoteoza prawa do błędu.

Tematem jest wystawa jako taka, wystawa ujęta w teoriach, które są aktualne przez kilka minut – do momentu powstania następnych. Ostatecznie, wszystkie teorie stają się „broken”.

Czy dla innych będzie to awangardowe? Zapewne nie. Ale stan poważnej zabawy jest na tyle zadowalający, że mało nas to obchodzi.

Studio 2

Zapraszamy na wystawę.

KONTAKT

Filia w Bochni
Akademickie Liceum
ul. Biała 23
32-700 Bochnia

telefon: 502 027 408
mail: galeria@galeriazalubowski.pl

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę